תמ"א 38

תמ"א 38 עוסקת בהיבטים תכנונים וסטטוטוריים של חיזוק מבנים קיימים. התוכנית נועדה לאפשר חיזוק מבנים קיימים שלא נבנו על פי תקן 413 (תקן ישראלי לבניית מבנים עמידים לרעידות אדמה) על מנת לשפר עמידותם מפני רעידות אדמה. התוכנית חלה על:

 • מבנים קיימים שהיתר בנייתם הוצא לפני 1.1.1980.
 • מבנים שנבנו לאחר מועד זה אך לא על פי תקן 413.


 • ההערכות של משרד התשתיות הן ש- 51 אלף מבנים בישראל עומדים בסכנת קריסה במקרה של רעידת אדמה מכיוון שנבנו על פי תקן ישן שהיה לפני אישור תקן ישראל ת"י 413. בתקופה שלפני אישור התקן לא הייתה מודעות מספקת לנזק העלול להיגרם כתוצאה מרעידות אדמה. התכנית אושרה בישיבת הממשלה מיום 14 באפריל 2005.

  כאשר מסתכלים בעיניים ממשלתיות, המטרה הינה לאפשר ולהתיר את חיזוק שלד הבניין, חיזוק המבנה וחיזוק הבנין כולו ובפרט הדירות, כנגד רעידת אדמה. היה ברור למחוקק שבלתי אפשרי לכפות על הדיירים לשאת בהוצאה כה כבדה של שיפוץ וחיזוק המבנה ולכן חיפשו דרך שתאפשר לדיירים לבצע את החיזוק ללא הוצאה כספית. הדרך שנמצאה היא על ידי הרחבת אחוזי הבנייה ומתן אפשרות לבנות בקומת העמודים המפולשת ו/או בתוספת של קומה אחת או שתיים על הגג ו/או בתוספת של אגפי ממ"דים לבניין. יש להבחין בין תוספת הבניה המותרת על פי תמ"א 38 לבין תוספת בניה המותרת על פי התב"ע - תכנית בנין ארצית, הרגילה. יש לא מעט מקרים שניתן לנצל באותו זמן זכויות הניתנות במסגרת תמ"א וזכויות במסגרת תב"ע.
  רוצים לדבר עם המנכ"ל ישירות ?
  אצלנו בטופ אסטייט אתם תקבלו את היחס האישי גם מהמנכ"ל - מענה אישי וישיר בכל עת שתרצו!

  התקשרו עכשיו :

  054-6785138 - פיטר


  רעידת אדמה, רעידות אדמה, רעש, חיזוק מבנה, חיזוק מבנה כנגד רעידת אדמה, חיזוק מבנה כנגד רעידות אדמה, חיזוק מבנים, שיפוץ, שדרוג מבנים, תקן 413, חידוש, מעלית, הוספת מעלית, תמ"א 38, תמא 38, תמא, תמ"א, וועדת היגוי, החלטת וועדת היגוי,חיזוק מבנה כנגד רעידת אדמה, חיזוק מבנה כנגד רעידות אדמה,דיור, דיירים, בניין משותף, בנין משותף, בנייה על גג, בניה על גג, בנייה על גגות, בניה על גגות, תכנית מתאר ארצית, תוכנית מתאר ארצית,בית משותף, אסיפות דיירים, אסיפת דיירים, ישיבת דיירים, היערכות, סכנה, טופ אסטייט, טופ, עירייה, רשות מקומית, עיריה, מועצה מקומית, גג, גגות, נדלן, נדל"ן
  בי.פי.אן טופ אסטייט בע"מ               טל. 077-4009117 פקס. 077-4009118               info@topestate.co.il